2. miesto na Grob Cupe

V sobotu 30.6.2018 sa po 3 rokoch vrátil turnaj Grob Cup na pôdu Chorvátskeho Grobu, ktorý sme zabezpečovali ako hlavný organizátor. Tradičný turnaj sa niesol v priateľskej atmosfére a na ihrisku sa stretlo viac ako 250 Grobanov všetkých vekových kategórií.

Turnaj otvorili zápasom Starí páni z Chorvátskeho Grobu proti Starým pánom zo Slovenského Grobu. V prvom polčase dominovali domáci Starí páni, ktorí nasadili veľké tempo a zatlačili hostí bez rešpektu do obrany. Výsledkom bolo trojgólové vedenie do polčasu. Starí páni zo Slovenského Grobu ale svoju kožu nechceli dať len tak zadarmo a v druhom polčase zvýšili obrátky. Znížili na 3:2 a potom sa strieľali góly na jednej aj druhej strane. Po dramatickom zápase boli nakoniec úspešnejší domáci a odniesli si výhru 6:5. Hviezdou zápasu bol náš Peter „“Červík“ Černay so 4 gólmi.

O 11:15 prebehlo slávnostné otvorenie turnaja, kedy účastníkov privítali p. Mária Tomanová z Chorvátskeho Grobu a starosta Veľkého Grobu p. Rigó.

V U8 kategórii sa naši najmenší hráči stretli postupne s Veľkým Grobom, Limbachom a Slovenským Grobom. Nad Veľkým Grobom sme vyhrali o gól 4:3 a s tradičným rivalom tejto sezóny Limbachom sme si podelili body po výsledku 3:3.  Najdramatickejší zápas nás čakal nakoniec proti Slovenskému Grobu, kde sme hrali o víťazstvo v turnaji. Prvý polčas sme vyhrali rozdielom triedy 3:0. V druhom polčase sme však vďaka pár chybičkám dostali góly a výhru sa nám nepodarilo ustrážiť. Výsledok 3:3 nás posunul na konečné 2. miesto v turnaji. Naši maličkí však ukázali bojovného ducha a veľa z toho, čo sa naučili počas tejto sezóny.

Najlepší strelec: Filip Czinege (Limbach) (5 gólov)
Najlepší hráč: Maxim Buček (Chorvátsky Grob)
Najlepší brankár: Matej Adam (Slovenský Grob)

Chlapcov z U11 sme rozdelili do dvoch samostatných tímov (červení a zelení), aby si zahrali všetci. V červenom tíme sa predstavili chlapci, ktorí ešte len zbierajú zápasové skúsenosti a turnaj bol pre nich veľkou skúškou. V zápasoch proti Veľkému Grobu (0:4) a Slovenskému Grobu (0:5) ukázali veľa pekných akcií, ale nedokázali streliť gól. Ten sa im paradoxne podarilo streliť svojim kolegom zo zeleného tímu (1:9), presadil sa Maťo Chrtiansky. Veľkou oporou červených bol brankár Matej Slivka, ktorý vychytal veľké množstvo šancí. Za bojovnosť a výborný prístup si zaslúžia pochvalu všetci.

Zelený tím bol poskladaný z hráčov, ktorí odohrali v sezóne veľkú porciu majstrovských zápasov. V prvom zápase proti Veľkému Grobu sme hrali výborný futbal, dva krát sme viedli po góloch Šimona Bučeka a Tomáša Dovičoviča. Dve minúty pred koncom sa podarilo Veľkému Grobu po parádnej strele z diaľky vyrovnať a v poslednej minúte strhnúť víťazstvo na svoju stranu (2:3)… Až neskôr sa ukázalo, že o tento jeden gól nám uniklo víťazstvo na turnaji. V ďalších dvoch zápasoch proti Chorvátskemu Grobu červeným (9:1) a Slovenskému Grobu (4:0) už naši chalani dominovali, predviedli množstvo kombinačných akcií. Radosť pozerať…  Výsledkom je krásne druhé miesto na turnaji, prvé miesto obhájil Veľký Grob.

Najlepší strelec: Timotej Benkovský (Veľký Grob) 7 gólov
Najlepší hráč: Tomáš Dovičovič (Chorvátsky Grob)
Najlepší brankár: Adam Tavali (Slovenský Grob)

Grob Cup uzatvoril o 17:30 zápas medzi tímom Tatinov proti chalanom z U13. Zápas s kopou pekných akcií a futbalovej srandy bol príjemným vyvrcholením turnaja. Po 12 hodinách futbalu sme deň skončili síce unavení, ale s dobrým pocitom.

Veľká vďaka patrí p. Tomanovej za ústretovosť a zabezpečenie ocenení pre hráčov zo strany obce Chorvátsky Grob.